"Mali, Wielcy Odkrywcy” - realizacja 3 etapu programu edukacyjnego.

Aktualności, Poniedziałek, 22 kwietnia 2024
"Mali, Wielcy Odkrywcy” - realizacja 3 etapu programu edukacyjnego.

Grupy IV, VIII, IX, X i XI  zakończyły realizację 3 etapu programu edukacyjnego „Mali Wielcy Odkrywcy” pod patronatem Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza który dotyczył roślin. Celem programu Mali Wielcy Odkrywcy jest propagowanie edukacji przez zachęcanie dzieci do przeprowadzania doświadczeń. Program ma zainteresować dzieci nauką i wzbudzić w nich chęci do poznawania otaczającego je świata. Zajęcia są pełne eksperymentów, doświadczeń i praktycznych obserwacji. Podczas trwania trzech zajęć o ROŚLINACH, dzieci dowiedziały się czego rośliny potrzebują do wzrostu, jakie właściwości ma gleba, z jakich nasion postały poszczególne owoce, warzywa i kwiaty. Przedszkolaki poznały budowę kwiatu oraz przygotowały prosty filtr do wody. I tak oto zakończył się cały program "Mali Wielcy Odkrywcy" po którym dzieci są bogatsze o nową wiedzę i doświadczenia. Na zakończenie dzieci otrzymały Legitymację Małego Odkrywcy oraz pamiątkowe baloniki.