Światowy Dzień Książki w naszym przedszkolu

Aktualności, Środa, 24 kwietnia 2024
Światowy Dzień Książki w naszym przedszkolu

,,Kto czyta książki żyje podwójnie”

24 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest to święto wszystkich czytelników i ludzi związanych z książką i pisaniem.  W 1995 roku UNESCO  ogłosiła 23 kwietnia – Światowym Dniem Książki, a w Polsce to święto obchodzimy od 1997 r.
Na nasze spotkanie zaprosiliśmy panię Alinę Janik – Feduń, która jest bibliotekarką w Miejskiej Bibliotece w Biłgoraju. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak powstaje książka, jaka jest jej budowa. Miały także okazję poznać różne rodzaje książek i zapoznać się z pismem w języku Braille’a.
Ponadto, dzieci z gr. V zaprezentowały pozostałym grupom przedstawienie pt. ”Zoo”, które powstało w oparciu o wiersze Jana Brzechwy. Aktorzy wspaniale wcielili się w swoje role, a widownia z zaciekawieniem oglądała przedstawienie.

Po występach wszystkie przedszkolaki wykonały w swoich grupach piękne zakładki do książek.