Wielki sukces EUROPEJSKIEGO MARATONU TANECZNEGO

Aktualności, Piątek, 26 kwietnia 2024
Wielki sukces EUROPEJSKIEGO MARATONU TANECZNEGO

26.04.2024r. nasze przedszkole zorganizowało w BCK, z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Tańca" Europejski maraton taneczny". Wydarzenie zgromadziło liczną publiczność, która wypełniła sale kinową po brzegi. "Spotkanie było nie tylko okazją do podziwiania popisów tanecznych naszych cudownych przedszkolaków, efektów pracy nauczycielek, ale także sposobnością do integracji społeczności przedszkolnej. "Obiecujemy organizować więcej takich nietypowych dni, świąt." - relacjonowała Dyrektor Przedszkola Pani Monika Piętak. Pomysł zorganizowania tego nietypowego święta, wynikał z realizacji jednego z kierunków polityki oświatowej Państwa w roku szkolnym 2023/2024, mówiącego o udostępnianiu kanonu założeń edukacji klasycznej oraz sięgania do dziedzictwa cywilizacyjnego Europy.  Przedszkolaki tanecznym krokiem zabrały zgromadzoną widownię w najciekawsze zakątki kontynentu. Barwne, muzyczne widowisko, pełne niesamowitych popisów tanecznych zachwycało i wzruszało publiczność, która nie szczędziła małym artystom braw. Taniec jest jedną z ulubionych form zabawy dzieci. Dostarcza im dużo radości. Mogą w nim wyrazić swoje emocje, pasje, wrażliwość. Rozwija wyobraźnię, umiejętność współpracy. Pozytywnie wpływa na rozwój sfery emocjonalnej, społecznej ale także fizycznej dziecka- kontynuowała pani Dyrektor. Podziękowała też  wszystkim za obecność. Szczególne podziękowania kierowała  do nauczycielek, które z zaangażowaniem przygotowywały dzieci do fantastycznych występów.  Było to popołudnie dobrej zabawy. Pełne radości, muzyki, tańca. Pozostanie dla wszystkich miłym wspomnieniem .